הדברת חדקונית הדקל האדומה
מה החשיבות בביצוע הדברת חדקונית הדקל האדומה? מיהי אותה חדקונית ולאיזה נזק היא עלולה לגרום ללא הדברה?

חדקונית הדקל האדומה היא סוג של חיפושית אשר יכולה להגיע עד לכדי גודל של 5 ס"מ. זחליה של החדקונית יכולים לקדוח חורים עצומים בגזעים של עצי דקל או קוקוס, להחליש אותם ואף להורגם כליל. הסממנים לעצי דקל או קוקוס נגועים במזיק הם כפות תמרים צהובות או נבולות אשר עלולות להוביל למותו של העץ. הראשונה שתיפגע היא הצמרת שלו ורק לאחר מכן הענפים והגזע. מיותר לציין שמלבד הנזק לעץ עצמו ולנוי, קיומם של עצים נגועים בסביבה מיושבת עלולה להיות מסכנת חיים, היות וללא טיפול והדברה, העצים עלולים ליפול ולגרום נזק לחיי אדם ולרכוש.

הדברת חדקונית הדקל האדומה - דרך לטיפול ומיגור הבעיה

ישנן שיטות שונות אשר מאפשרות לטפל בבעיות להן גורמים זחליה של חדקונית הדקל האדומה. אחת משיטות אלו היא הצבת מלכודות לניטור ולכידה. מלכודות אלו הנן ייעודיות ומותאמות במיוחד לבעיה זו ולהן אלמנטים אשר משפרים את הלכידה. הצבת המלכודות הנה פשוטה וכן גם תחזוקתה אינה מורכבת במיוחד. שיטה נוספת היא הדברת חדקונית הדקל האדומה, אך טרם כך, חשוב לבצע זיהוי וודאי של המזיק, לבחון את שיטות הטיפול האפשריות והמומלצות על ידי המדביר ורק אם אותר הצורך על ידי איש המקצוע לבצע את ההדברה. על פי רוב, שיטת ההדברה היעילה ביותר היא הדברה עם חומרים ידידותיים לסביבה. ההדברה מתבצעת באמצעות ריסוס העץ בקודקודו. ניתן לטפל בעץ הדקל הקנרי, בעצי תמר ובעצי נוי נוספים. בעזרת ידע וניסיון של חברת ההדברה ניתן להתגבר על הבעיה ולמנוע את הסיכונים הנלווים לקיומה.

בחירת חברת הדברה מקצועית - שלב חשוב למיגור התופעה

אנשים רבים לא מבינים את החשיבות הקיימת בהדברת חדקונית הדקל האדומה ולו רק בגלל שהיא וזחליה תוקפים עצי דקל וקוקס אשר נמצאים בסביבה החיצונית לבית. הדבר נובע מחוסר מודעות והיכרות עם הנושא ולכן יש להביא אותו אל התודעה כדי למגר את התופעה כשהיא נמצאת בחיתוליה ולבצע הדברה כטיפול מונע ולא רק עבור עצים נגועים. בעזרתה של חברת E.D הדברות המתמחה בסוגים שונים של הדברות, ניתן יהיה לפתור את הבעיה ולמנוע ממנה להישנות בעתיד.

חברת D.E הדברות מבצעת הדברה בשימוש בחומרים מאושרים  ע"י משרד החקלאות ואיכות הסביבה, חברת D.E הדברות מבצעת הדברה באמצעות מוט טלסקופי עד 12 מטר החברה מבצעת הדברות ללקוחות פרטיים,לעסקים ולרשתות.