הדברת טרמיטים

מתי הזמן הטוב ביותר לבצע הדברת טרמיטים? כיצד ניתן להתגבר על בעיית טרמיטים? וכיצד בכלל נוכל לזהות שהבית שלנו אכן נגוע בטרמיטים?

טרמיטים הם בעלי חיים ממשפחת החרקים והם דומים במקצת לנמלה. אולם הם הרבה יותר חיוורים משני אלו. לרוב הם עיוורים וחיים במושבות ענקיות אשר יכולות למנות עד כ - 10,000 תושבים. בדומה לנמלים, לא כל בני המושבה יכולים להתרבות אלא רק המלך והמלכה. בניגוד לנמלים הזכר חי לצד הנקבה ודואג להפרות אותה על בסיס קבוע ויומיומי. היות והטרמיטים ניזונים בעיקר מכרסום עץ הם עלולים לגרום נזק רב לבית וליסודותיו. לכן יש לבצע הדברת טרמיטים בטרם עת או כשעולה החשד שהבית נגוע בטרמיטים כאשר יש לבחור לשם כך חברה מקצועית ולה היכרות עם עולמם של טרמיטים וכן ניסיון בתחום.

איך יודעים שהבית נגוע בטרמיטים?

היות והטרמיטים יוצאים רק כשיורד הלילה וחיים במנהרות תת קרקעיות קשה לזהות כי הם קיימים. אולם לפניכם כמה סימנים שיעידו כי יש לכם מושבת טרמיטים בבית או תחתיו.

  • הופעה של ערמות חול קטנות ליד משקופי הדלתות או בפינות חדרים
  • מציאת כנפי טרמיטים מפוזרות בבית
  • זיהוי הטרמיטים עצמם
  • איתור תעלות בוץ מחוץ לבית
  • פגיעה ברהיטי עץ או במוצרי עץ אחרים

ככלל אם מתגוררים בבית מעץ או בבית בו יש רהיטי עץ רבים מומלץ להזמין הדברת טרמיטים אחת לתקופה על מנת לבצע בדיקה ולשלול את קיומם של טרמיטים.

הקדימו תרופה למכה – הדברת טרמיטים לפני שלב הבנייה

טרמיטים הם בין החרקים היותר קשים להדברה. לכן כדי להתמודד טוב יותר עם הסיכון הקיים לחדירתם לבית באופן יעיל יותר מומלץ לעשות הדברה עוד לפני בניית הבית. הדברת טרמיטים בשלבים הראשונים בבנייה עוד לפני היציקות וכן לפני הנחת הריצוף תעזור לכם למנוע את חדירתו של החרק הקטן אל תוך שטח הבית שלכם, היות והטרמיטים חיים בעומק האדמה. מיותר לציין כי אין צורך לחכות עד יבוא אסון, אלא שאם הנכם מתגוררים במקום בו קיים סיכון רב לקיומם של טרמיטים, מוטב לטפל בבעיה בטרם עת ולו רק בגלל שחרקים אלו עלולים לגרום להרבה יותר נזק מאשר תועלת.

 סוגי הדברת טרמיטים:

1.הדברה כימית-  שימוש בחומר הדברה מאושרות על ידי המשרד ל-איכות הסביבה.

2.הדברה בעזרת פיתיון ג'ל

3.הכנת מערכת הדברה מרכזית לפני ריצוף

4.הצבת תחנות אכילה בבתים פרטיים סביב הבית